ULCD-43DCT-PI
Product Categories
Contact Now
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Visit Website
City:beijing
Province/State:beijing
Country/Region:china
Contact Person:MissSellina
Contact Now
ULCD-43DCT-PI
Ask Latest Price
Video Channel
Category :Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color :-
Display Type :TFT - Color
Product Status :Not For New Designs
Package :Box
Viewing Area :95.04mm W x 53.86mm H
Series :-
Diagonal Screen Size :4.3" (109.22mm)
Graphics Color :Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen :Capacitive
Mfr :4D Systems Pty Ltd
Backlight :LED - White
Display Mode :Transmissive
Interface :TTL
Dot Pitch :0.07mm W x 0.20mm H
Dot Size :-
Dot Pixels :480 x 272
Base Product Number :ULCD-43
Description :LCD PK 4.3" RASPB PI SHIELD&CBL
Stock :In Stock
Shipping Method :LCL, AIR, FCL
Payment Terms :L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
more
Add to Cart
Find Similar Videos
View Product Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color TTL 4.3" (109.22mm) 480 x 272