VS-ST650C24L0
Product Categories
Contact Now
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Visit Website
City:beijing
Province/State:beijing
Country/Region:china
Contact Person:MissSellina
Contact Now
VS-ST650C24L0
Ask Latest Price
Video Channel
Category :Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) :2.07 V
Product Status :Active
Mounting Type :Clamp On
Package :Bulk
Current - Off State (Max) :80 mA
Series :-
Current - On State (It (AV)) (Max) :790 A
Mfr :Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Supplier Device Package :TO-200AC, B-PUK
Current - On State (It (RMS)) (Max) :1557 A
Voltage - Off State :2.4 kV
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) :200 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) :3 V
Package / Case :TO-200AC, B-PUK
SCR Type :Standard Recovery
Current - Hold (Ih) (Max) :600 mA
Base Product Number :ST650
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :8600A, 9150A
Description :SCR 2.4KV 1557A B-PUK
more
Add to Cart
Find Similar Videos
View Product Description
SCR 2.4 kV 1557 A Standard Recovery Clamp On TO-200AC, B-PUK